Sportovní brýle

Sportovní brýle plní především ochrannou funkci, využívají však také nejnovějších poznatků tak, aby vidění s nimi bylo co nejostřejší a současně nejpřínosnější pro konkrétní druh sportu.

Např. v cyklistice jde zejména o ochranu očí proti létajícím nečistotám, v brýlích pro golf jsou používány speciální brýlové čočky pro lepší rozlišení míčku anebo při jachtingu dokáží čočky odstranit odlesky na vodní hladině. Je velmi málo sportů, kde brýle nelze použít. Pro většinu z nich jsou však vhodné brýlové čočky, které zlepšují kontrast a tím i kvalitu pozorovaného obrazu.

Sportovní brýle mají nastavitelné protiskluzové nosníky a stranice a jsou vyrobeny z patentovaných materiálů zajišťujících komfort při nošení. Z extra odolných materiálů jsou také zorníky, které zajišťují maximální mechanickou ochranu očí a 100% ochranu před UV zářením. Opatřeny bývají i vrstvou proti zamlžování brýlí.

 

Všechny ochranné a zostřující funkce sportovních brýlí lze kombinovat i s dioptrickou korekcí pomocí dioptrických vsádek či přímo zorníků. Dioptrické čočky ve sportovních brýlích mohou být čiré, zabarvené, fotochromatické, polarizační. Stejně tak jsme schopni vyrobit dioptrické brýlové čočky s křivkou, které kopírují zaoblenou obrubu, a na první pohled není znát, že se jedná o korekční brýle.

V oblasti sportovní optiky vám rádi poradíme. Vyšetříme vám zrakové funkce a na základě zjištěných údajů zvolíme vhodný model brýlí i odstín zorníků. 

Nejznámější značky, které nabízíme, a které se zabývají sportovní optikou, jsou evil eyeOakley, Rudy Project a další.

Objednáme také dioptrické plavecké a potápěčské brýle.