Brýle

Brýle jsou pomůckou pro korekci vidění, případně pro ochranu zraku. Skládají se z brýlových obrub a brýlových skel (čoček). 

dioptrické brýle brno

Brýle rozlišujeme podle užití na dioptrické, sluneční, sportovní, ochranné a pro image, přičemž všechny způsoby použití lze mezi sebou vzájemně kombinovat. Zvláštní kategorií jsou pak brýle speciální.

Brýlové obruby dělíme podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, na kovové (ocel, titan, karbon) nebo plastové (převážně směs acetátu). Nověji se setkáváme také s dřevěnými brýlemi nebo brýlemi z rohoviny. Cílem kombinace různých materiálů je větší mechanická odolnost nebo zajímavější vzhled. 

Podle upevnění brýlových čoček dělíme obruby na:
- celoobruby – brýlová čočka je uchycena v rámu pomocí fasetového žlábku
- poloobruby – brýlová čočka je uchycena pomocí silonového vlasce, který je v čočce fixován ve vyfrézované drážce
- bezobrubové, tzv. patentní obruby – v těchto jsou brýlové čočky uchyceny pomocí šroubků, popř. nýtků se silikonovými hmoždinkami

Brýlová obruba se skládá z brýlového středu s očnicemi a nosníkem a ze stranic. Brýlový střed bývá opatřen anatomickým nosníkem (zejména plastové obruby) nebo plastovými sedýlky (kovové obruby). Stranice mohou být opatřeny plastovými koncovkami a zahnuté za ušní boltce, jejichž tvar kopírují, anebo rovné (zejména u sportovních brýlových obrub), které sahají podél uší až na temeno hlavy. 

Brýle nabízíme v různých cenových kategoriích. Uspokojíme náročného zákazníka, který touží po luxusním designu a originalitě především, i zákazníka, kterému nezáleží na vzhledu, ale vyžaduje pouze funkčnost. Obruby se cenově pohybují od 500 Kč do 15 000 Kč.

Pro více informací nás kontaktujte na našich jednotlivých provozovnách.

Zastoupeny jsou značky:
Porsche Design, Alain Mikli, Dior, Hugo Boss, Max Mara, Jimmy Choo, Tommy Hilfiger, Rodenstock, Ray Ban, Carolina Herrera, Blackfin, Prada, WoodOne, Chopard, Elle, Esprit, Jaguar, Bellinger, Okula, Reserve, Jooly, Polaroid, Rudy Project, Evil Eye, Oakley a další...