Vyšetření zraku

Jsme si vědomi toho, že precizní vyšetření zraku je podstatou správně zhotovených brýlí a zajišťuje perfektní vidění.

Proto již více než 22 let investujeme do vybavení našich vyšetřoven. V současné době se ve všech pěti optikách Očního Studia Aleše Žejdla při vyšetření zraku setkáte kromě optometristy i s několika technickými pomocníky.

Vyšetření zraku v Očním Studiu v 5 bodech:

1. Anamnéza. Popovídáme si s vámi o vašich zrakových potížích, očekáváních od nových brýlí (případně kontaktních čoček) i o tom, jaká činnost převažuje během vašeho pracovního dne. Důležité jsou pro nás také vaše nejčastější pracovní vzdálenosti - zda používáte počítač, nebo déle času trávíte za volantem.

2. Screening DNEye® Scannerem. Změříme dioptrie a provedeme další biometrické měření očních hodnot.

3. 3D vyšetření. Provádíme jej pomocí 3D obrazovky a automatického foropteru, který částečně nahradí zkušební plastovou obrubu a zajistí velmi rychlou a přesnou výměnu čoček před vašima očima. Zjistíme nejlepší kombinaci vhodných dioptrií, subjektivně společně doladíme vaše vidění do dálky, do blízka i na střední vzdálenost.

4. Nejoptimálnější řešení. Naměřené dioptrie si vyzkoušíte ve zkušební obrubě při pohledu na požadovanou vzdálenost, zjistíme, jak se orientujete v prostoru a zda vám naměřené hodnoty opravdu vyhovují.

5. Finálním krokem je výběr vhodných brýlových čoček a perfektně padnoucí brýlové obruby. 


Nevidíme pouze očima

Ale také zrakovými mozkovými centry v hlavě. Proto nestačí jen změřit objektivně dioptrie na přístroji. Vycházíme z údajů změřených na přístroji, ale je velmi důležité mít vaši zpětnou vazbu a až na jejím základě stanovit konečnou dioptrickou korekci, která vám bude příjemná a pohodlná.

Pro subjektivní testování zraku využíváme sérii barevných testů, díky nimž si na přístroji naměřené dioptrie ověříme a doladíme je pro vaše zrakové potřeby a k vaší úplné zrakové pohodě.

Součástí vyšetření zraku u nás je i preventivní oční screening Kombinací nejnovější dostupné technologie/přístrojů a precizní práce našich zkušených optometristů vám zajistíme ostré a pohodlné vidění s rychlým návykem na nové dioptrie.

Pravidelné prohlídky zraku doporučujeme absolvovat alespoň jednou za rok.

Profesionální vyšetření očí 3v1

poskytujeme ve všech našich optikách.

Oční biometrie - precizní změření všech očních parametrů
3D vyšetření - přesná a pohodlná dioptrická korekce
Oční screening - prvotní záchyt šedého a zeleného zákalu, keratokonu

Neměňte svého optika

Jak často měníte svého lékaře nebo kadeřníka? Neměňte ani svého optika.

Dlouhodobá spolupráce zpřesňuje naše výsledky měření a vaše vidění. Pokud k nám zavítáte opakovaně, navážeme na hodnoty z předchozích měření. Známe vaši oční historii a dokážeme přesněji zareagovat na vaše požadavky.
Jít tam, kde to znám a jsem spokojen, je pohodlné a časově úsporné. Věrných zákazníků si ceníme a poskytujeme jim výhodný slevový program.

Naše optiky jsou v registru Poskytovatelů zdravotních služeb a splňují přísné zdravotnické normy, které stanovují personální i věcné vybavení.

V rámci primární péče o zrak je naším závazkem o vaše vidění náležitě pečovat.

vyšetřovna očni studio aleš žejdl