Dalekohledy

Binokulární dalekohledy všech kategorií. V nabídce naleznete značky Nikon, Bresser, Vanguard.

Při výběru dalekohledu se obecně řídíme oblastí použití, dále zvětšením a průměrem objektivu. Např. při parametrech 10x50 je č. 10 zvětšení a č. 50 je průměr objektivu v milimetrech. Pro použití za dne jsou dostačující malé průměry objektivů. Dalekohled je skladnější. Za horších světelných podmínek je lépe zvolit větší objektiv, který Vám poskytne více světla – jasnější obraz.

Kapesní dalekohledy
Obvykle malé binokuláry kompaktních rozměrů s typickým zvětšením 8x21,10x25, i zoomové kompakty 10-30x25.
Vynikající malou hmotností a skladností. Ve vodotěsném provedení vhodné i pro dovolenou "na vodě".

Turistické dalekohledy
Binokuláry větší, typicky 8x32, 10x42,.. stále ještě lehké a vhodné na cesty. Možnost vodotěsného provedení a dusíkového plnění proti zamlžování optiky zevnitř. Oblíbené jsou zejména dalekohledy se zoomem, např. 7-15x35.

Myslivecké dalekohledy
Typickými zástupci jsou modely 7x50, 8x56, 10x50, 9x63, 12x56. Ideální je, pokud je dalekohled plněn dusíkem a vodotěsný, pak snese i velké a rychlé rozdíly teplot.

Monokulární dalekohledy – spektivy
Pro pozorování v přírodě (ptactvo), zásahy cílů při střelbě jsou ideální monokulární dalekohledy na stativu s variabilním přiblížením. Možno je použít i pro pozorování Měsíce a hvězd.

Přístroje pro noční vidění
Spolupracujeme se značkou Yukon, která nabízí jak klasické, tak i tzv. digitální přístroje pro noční vidění.

Dalekohledy se stabilizátorem obrazu
Pro pozorování na palubě lodi, z auta nebo při velkém zvětšení doporučujeme pozorování dalekohledem se stabilizátorem obrazu. Dalekohledy jsou vodotěsné a plněné dusíkem.