Sluneční brýle

Sluneční brýle slouží primárně jako ochrana zraku před škodlivým ultrafialovým zářením, avšak stejně jako dioptrické brýle jsou v dnešní době významným módním doplňkem. Kvalitní sluneční brýle splňují české i evropské směrnice (včetně UV 400) pro běžné nošení a 100% chrání váš zrak.

Existují čtyři normalizované kategorie slunečních filtrů:
Kategorie 0 - bezbarvý nebo velmi světlý filtr (propustnost viditelného záření 80 - 100%) – brýle s tímto filtrem slouží spíše jako módní doplněk a jako ochrana proti prachu a větru, nejsou vhodné na sluneční záření.
Kategorie 1 - světlý filtr (propustnost viditelného záření 43 - 80%) - spíše módní doplněk pro slabé sluneční záření a proti prachu, větru.
Kategorie 2 - středně tmavý filtr (propustnost viditelného záření 18 - 43%) - vhodný na běžné nošení a středně silné sluneční záření.
Kategorie 3 - tmavý filtr (propustnost viditelného záření 8 - 18%) – sluneční filtr vhodný na silnější sluneční záření především v létě
Kategorie 4 - velmi tmavý filtr (propustnost viditelného záření 3 - 8%) - vhodný na velmi silné sluneční záření na hory nebo k moři, naprosto nevhodný pro řidiče.

 

 

Dioptrické sluneční brýle mohou mít zabarvené brýlové čočky, samozabarvovací, polarizační a zrcadlové brýlové čočky. Všechny zmíněné varianty lze zhotovit nejen v podobě jednoohniskových čoček, ale také multifokálních. Poskytují 100% UV ochranu, výbornou odolnost proti poškrábání a nečistotám, antireflexní úpravu a především skvělý vzhled bez oslnění. 

Brýlové čočky do slunečních brýlí jsou k dostání v několika variantách.

Víte, že?...
 

  • můžete mít sluneční dioptrické brýle?
  • UV záření je všude a poškozuje vaši sítnici, i když není zrovna slunečné počasí?
  • 80 % poškození zraku UV zářením se projevuje již v raném věku? Ochrana očí vašich dětí je důležitá!
  • každý rok oslepnou 3 miliony lidí z důvodu nadměrného vystavení UV záření?
  • vysoký sluneční ochranný faktor pro oči (E-SPF) na vašich brýlových sklech snižuje riziko dlouhodobého a nezvratného poškození zraku UV zářením?
  • oslnění sluncem přispívá ke zvýšenému riziku nehod během řízení automobilu?
  • vysoce kvalitní brýlová skla jsou odolná proti poškrábání, otiskům, jednoduše se čistí, redukují odlesky a nabízejí lepší vizuální komfort?


UV paprsky mohou poškodit vaše oči podobně jako vaši pokožku!
Pečujte o svůj zrak a chraňte jej slunečními brýlemi, stejně jako své tělo chráníte pomocí opalovacích krémů.