DNEye® oční Scanner

Při vyšetřování zraku k objektivnímu měření individuálních parametrů vašich očí využíváme nejnovější přístroj DNEye® oční Scanner. Získaná data jsou následně výrobcem použita ke zhotovení precizního biometrického modelu oka, který je pro každé oko jedinečný. To nám umožňuje nabídnout vám individualizované brýlové čočky a dokonale ostré vidění jako nikdy předtím.

Biometrie oka a brýle

Jako skuteční odborníci na přesné, zcela individualizované brýlové čočky, potřebujeme zajistit měření všech relevantních parametrů očí. K tomu používáme přístroj DNEye® Scanner a určujeme biometrii celého oka. Jedná se o délku oka a měření několika tisíc datových bodů každého oka, což je v oboru naprosto jedinečné. Zohledněním těchto naměřených hodnot při výrobě brýlových čoček získáte biometrické brýlové čočky a dokonale ostré vidění jako nikdy předtím.

Nároky našeho zrakového systému jsou dynamické a faktem je, že se ve skutečnosti nedíváme očima, ale naším mozkem. Cílem je zajistit našemu mozku přesné vizuální vjemy pomocí nejlepšího možného vidění. Teprve pak budeme schopni správně vyhodnocovat situace a odpovídajícím způsobem jednat.

Oční diagnostika a zdravotní screening

Přístroj DNEye® Scanner využíváme při vyšetření zraku k objektivnímu měření individuálních parametrů vašich očí. Subjektivní testování zraku je podstatou našeho 3D vyšetření, které bezprostředně navazuje na měření DNEye® očním Scannerem.

Meření DNEye® očním Scannerem nám zabere několik sekund. Máte opřenou bradu a čelo v opěrce a podle pokynů optometristy se díváte před sebe. Scanner zabliká, zavrní, uvidíte červené a modré světlo. A je téměř hotovo! 

Co všechno měříme?

Během chvilky, kdy se díváte na balon v přístroji, vám prosvítíme zornici a ověříme si, zda jsou optická prostředí ve vašem oku průhledná. Změříme dioptrie na dálku ve stavu zůžené i rozšířené zornice, zmapujeme povrch rohovky a určíme hodnotu jejího zakřivení. Následuje měření tloušťky rohovky a hloubky přední komory oka. Na závěr vám v případě zájmu změříme nitrooční tlak

Část procesu výroby biometrických brýlí, tedy práci samotného DNEye® očního Scanneru v optice, lze rozdělit do několika kroků.

Na biometrické vyšetření zraku se objednejte v některé z našich pěti provozoven, nebo hned teď.