Sbírka na vozíček pro našeho kolegu a kamaráda Michala Marcína

Naše Oční Studio již několik let umožňuje dětem ze znevýhodněných rodin dostat v rámci svého programu Pomáháme brýle či kontaktní čočky zdarma. Dlouhodobě spolupracujeme také se Společností pro Ranou Péči Brno a s Klubem vozíčkářů.

V roce 2020 jsme společně pomohli našemu kolegovi Michalu Marcínovi.

Michal má od narození postiženou dolní polovinu těla. Prodělal tři operace bederní páteře, pohybovat se může na vozíčku, na krátké vzdálenosti s pomocí berlí. Navzdory postižení nohou, ruce má Michal naopak výjimečně šikovné. Třicet pět let pracoval v oboru oční optiky, brousil skla do brýlí. Když jsme nad tím přemýšleli, neznáme snad nikoho, kdo by zhotovil svýma rukama víc brýlí než on. I přesto, že to měl v životě složité a často se potýkal s bolestmi, neseděl s rukama v klíně, ale byl pracovitý, spolehlivý a ke všemu fajn kamarád.

Michal pracoval u nás v Očním Studiu deset let, před čtyřmi lety odešel do důchodu. Bohužel se jeho zdravotní stav zhoršil a nyní mu byl vzhledem k problémům s páteří doporučen nový typ vozíčku NINO ROBOTICS. Ten je výjimečný v tom, že intenzivně posiluje zádové a břišní svaly, funguje nejen jako vozík, ale zároveň jako rehabilitační pomůcka.

Veřejné zdravotní pojištění tento vozíček nehradí a bohužel na něj ani nijak nepřispívá žádná z organizací. Jeho celková cena je 262 000 Kč. Tato částka byla pro Michala nedosažitelná.

My jsme se ale rozhodli, že to tak nenecháme a zkusíme oslovit naše zákazníky i dodavatele, kamarády a známé, zkrátka všechny a společně zkusíme částku vybrat. A povedlo se!!!

Na transparentním účtu, který si Michal pro tento účel založil a kam si sám ihned vložil našetřených 20 000 Kč se děly divy.

Podařilo vybrat potřebnou částku za pouhých 15 dní!

V současné době má již Michal nový vozíček a dokonce si z vybraných peněz mohl dokoupit i potřebné příslušenství.

Děkujeme všem, kteří na sbírku také přispěli!

Číslo transparentního účtu:
294476425/0300 ČSOB
Pohyby na účtu k nahlédnutí online ZDE.