V roce 2017 jsme pomohli

V roce 2017 jsme v rámci našeho projektu " Pomáháme" zhotovili brýle zdarma několika nemocným dětěm. Akce byla časově omezená a byla ukončena k 30. 9. 2017. Jsme si ale vědomi toho, že rodin s dětmi, kteří by uvítali pomoc a podporu je hodně. Víte-li tedy o někom, kdo by mohl být do našeho projektu zařazen, ozvěte se nám. 

Příběh Samuelka

Samuelek trpí kvadruparetickou dětskou mozkovou obrnou. Protože je upoutaný na lůžko, brýle se musí upravit, aby vyhovovaly jeho potřebám. Samuelkovi jsme v rámci naší akce "POMÁHÁME" zhotovili dvoje brýle. Jedny na běžné nošení a druhé zabarvené, sluneční. Jsme rádi, že se nám podařilo pomoci a vidět úsměv na Samuelkově tváři.

Tatínek malého Samuelka nám k tomu napsal:
"Vybrať vyhovujúce okuliare pre Samuelka je pomerne ťažký oriešok. Nakoniec sa nám však u vás podarilo vybrať okuliarky, ktoré Samuelkovi naozaj 100 % sedia a je vidieť, že je s nimi spokojný :). Ako bonus, s ktorým sme pred príchodom vôbec nepočítali, bola možnosť vybrať pre Samuelka aj slnečné dioptrické okuliare. To nás naozaj potešilo a taktiež sa ich podarilo vybrať, opäť 100 % vyhovujúce. Pre Samuelka sú skvelou pomôckou a využije ich skoro na každej prechádzke. Týmto by sme chceli poďakovať celému týmu Očního Studia Aleš Žejdl."
S pozdravom,
Ján Jakubík

Samuelek s rodiči a naší optičkou Kamilou Vojačekovou, která brýle zhotovovala.

Příběh Nelinky

Nelinka trpí formou albinismu. Tato nemoc má za následek nedostatek pigmentu nejen na kůži, ale i v očních strukturách, což způsobuje kromě jiného také světloplachost a zhoršenou adaptaci na změny osvětlení. Pro Nelinku je tedy nutností mít k dispozici několikery brýle, s různými zabarveními skel, aby je mohla dle úrovně osvětlení střídat. Nelince se navíc každého půl roku mění dioptrie v brýlích, což je dost finančně náročné.
Nelince jsme v rámci naší akce POMÁHÁME zhotovili brýle čiré a sluneční, takže je může měnit dle potřeby a její život je zase o něco snažší.

Malá Nelinka od nás dostala dvoje brýle.