Brýle jako pomoc jižní Moravě

To, co v červnu roku 2021 způsobilo tornádo na jižní Moravě, není určitě třeba připomínat. Všichni si ještě dobře pamatujeme fotografie katastrofy, kterou za sebou ničivý živel zanechal. Samozřejmě i nás příběhy lidí z postižených oblastí zasáhly. Nejen proto, že jedna z našich optik sídlí v Hodoníně, nedaleko od míst, kudy se tornádo prohnalo.

Po zhlédnutí prvních snímků tohoto neštěstí jsme začali přemýšlet, jak bychom mohli i my pomoci. Máme nabídnout finanční dar? Nebo přiložit ruku k dílu a jít pomáhat jako dobrovolníci? Nakonec jsme se rozhodli jinak.

"Řekli jsme si, že nejlepší, co umíme, jsou brýle. A ty jsme tedy nabídli jako pomoc,"

říká majitel Očních Studií Aleš Žejdl.

Lidé přišli o střechu nad hlavou, v domech měli svůj majetek, osobní věci, rodinné vzpomínky. "Brýle jsou pro mnoho lidí předmětem každodenní potřeby, bez nich nemůžou fungovat. S naším hodonínským týmem jsme začali pomoc okamžitě organizovat,“ dodává Aleš Žejdl.


"Věděli jsme, že některým z našich zákazníků se tornádo nevyhnulo. Rozhodli jsme se je oslovit. Dále jsme rozeslali informace do našeho newsletteru, na sociální sítě a informovali o akci i příslušné obecní úřady," popisuje Hana Foltýnová z hodonínského Očního Studia.

Výsledkem naší pomoci bylo zhotovení nových brýlí pro lidi z postižených oblastí dohromady téměř za 400 tisíc korun.

"Moc si vážím práce svých kolegů a kolegyň, kteří se rozhodli rychle jednat a díky kterým jsme mohli společně alespoň nějakým způsobem pomoci," uzavírá Aleš Žejdl.