Jednoohniskové čočky

Rozmanitost výběru brýlových čoček pro korekci dioptrické hodnoty na dálku a do blízka je velká. Je velmi důležité zhodnotit, na jakou činnost budeme pořizované brýle využívat. Specialista v oční optice vám již s ohledem na hodnotu korekce poradí.

Individuální brýlové čočky

V současnosti nejnovějším trendem na trhu jsou individuální brýlové čočky, které mají optimalizované hodnoty dle individuálních parametrů zákazníka a zvolené brýlové obruby. Zákazníkovi umožňují velmi příjemný pohled přes brýlové čočky i v periferii, kde se u běžných čoček vyskytují zobrazovací vady, které jsou patrné zejména u vyšších dioptrických hodnot a výrazněji zakřivených obrub.

Navíc mohou být vylepšeny o tzv. „relaxační přídavek“ do blízka. Tento přídavek snižuje únavu uživatelů, zejména těch, kteří pracují hodně na blízkou a střední vzdálenost, či pohledové vzdálenosti během dne neustále střídají.

Již běžným standardem jsou brýlové čočky v různých stupních tenčení opatřeny tvrdící, antireflexní a hydrofobní vrstvou. Maximální komfort uživateli brýlových čoček může zpříjemnit ještě antistatická úprava brýlových čoček, která účinně odpuzuje prachové částice. Pohled přes brýlovou čočku s antistatickou úpravou je pohodlnější a jasnější, čočka zůstává po delší dobu čistá a je zamezeno ulpívání nečistot na brýlových čočkách, čímž je snížena potřeba čištění a zároveň prodlužena jejich životnost.