Móda a styl

Ti, co v dnešní době považují brýle za nutné zlo, nejspíš ještě nepotkali ty správné brýle. Nezahazujte příležitost změnit image během chvilky. Tak, jako střídáte líčení, parfémy a garderóbu, vyměňte občas i brýle. Bude vás to bavit, věřte!

  

Efektní nebo efektivní?

Řekněme si to na rovinu – do brýlí se vyplatí investovat. Konec konců dospělého člověka není třeba přemlouvat, ať si hledí vlastního zdraví a nešetří na očích. Kdo jednou zažil migrénu ze špatných brýlí, už se k nim nevrátí. A teď už jen samá pozitiva. Protože jakmile se k nám vypravíte, otevře se vám svět nečekaných možností. Vystavené brýle jsou jen polotovar s potenciálem ke kráse i funkčnosti. Funkčnost je plně v kompetenci optika, krásu si ale musíte z větší části vybrat sami.

Správně seřízeno

Optometrista vám zrak změří. Nabídne vám nejlepší variantu. Vy se pro ni rozhodnete. Optik se pak podle vašich požadavků a měření zařídí. Zasadí skla do obrouček, vycentruje, seřídí nosník, stranice, koncovky. Hotové brýle vás nesmí nikde tlačit, táhnout, padat, natož mít jedno sklo výš než druhé. 
Málokdo má dokonale symetrickou hlavu, proto je třeba brýle vyzkoušet. Za jedním uchem totiž sedí o něco níž než za tím druhým. S tím počítáme my, ale ne velkovýrobce. Proto je pořád dost lidí, kteří nikdy neměli správně seřízené brýle. 

V souladu s nositelem

Základní dělení tvarů obličeje, doporučení a zákazy, má většina žen v malíku. Nebudeme vám kázat o tom, že žena s hranatým obličejem si nemůže dovolit malé kulaté obroučky. Ostatně tvarem obličeje se nedá řídit vždy a důsledně. Zato byste si měli ověřit, že vámi vybrané brýle sedí k vašemu životnímu stylu. Těžko skloubit práci bankovní poradkyně s víkendovou vášní pro motorky. Rozhodně to nepůjde s jedněmi brýlemi.

 

Krásné a dobře padnoucí brýle jsou ten nejdokonalejší módní doplněk a součást vaší image.

 

Rada nad zlato

Ne každý typ brýlové obruby je vhodný na jakoukoli brýlovou korekci. Teď konkrétně. Pokud máte dioptrie -6,0 a rádi byste zvolili tenkou obrubu velkého hranatého tvaru, nebude to ta správná volba. Vyšší dioptrie se sice dá ztenčit pomocí správného výběru indexu brýlové čočky (budete mít tzv. tenčené brýlové čočky), ale vždy bude lépe vypadat spíše v menší brýlové obrubě. Proto doporučujeme dát na radu svého optika, který s vámi brýle vybírá. Pokud vaše dioptrie zná, už při výběru brýlí poradí, která obruba vám sluší a navíc je také vhodná k vaší brýlové korekci.